Duvar Sanatı; Nishplas İpek Sıva

Nishplas İpek Sıva | Canlı Sıva - Organik Sıva - Pamuk Sıva > Blog > Blog > Duvar Sanatı; Nishplas İpek Sıva

Duvar Sanatı; Nishplas İpek Sıva

https://www.ipeksiva.com.tr/duvar-sanati-nishplas-ipek-siva/

Sanatsal çalışmalar ve estetik tasarımlar insanların yüzyıllardır iç içe olduğu konulardır. Sanatın ve görsel zenginliklerin her alanda kullanılması ile kültürler arası modern gelişmelere olanak sağlanmaktadır. Günümüz şartları sayesinde kişiler yaşam alanlarında yenilikleri ve değişimleri daha kolay yapabilmektedir. Pahalı tasarım aşamalarının aksine, yardım almadan ve bireysel olarak uygulanabilecek tasarım fikirleri ile istenen modern yaşamın kapıları aralanmaktadır.
Dekorasyonun maddi olarak zorlukları sebebiyle ertelenen yenileme işlemlerinin aksine günümüzde ekonomik olarak kolaylık sağlayan dekorasyon uygulamaları geliştirilmiştir. Bu uygulamalara en güzel örnek olan İpek Sıva duvar kaplaması sayesinde alışılmış duvar malzemelerinin kullanım dezavantajlarının önüne geçilebilmektedir. Boya kullanımı her ne kadar sıklıkla tercih edilen bir ürün olsa da zaman içerisinde çeşitli problemler sunabilmektedir. Kimyasal içerikli olan boyaların uygulandığı zamanlarda ve ilerleyen günlerde ortama yaydığı koku da insan sağlığına zararlı olabilmektedir. Koku içermeyen İpek Sıva, uygulandığı andan itibaren gönül rahatlığı ile kullanılabilmektedir. Duvar boyalarının zamanla kirlenmesi, renk atmaları, lekeler ve izler gibi problemler sebebiyle belirli aralıklarla boya tekrarlarına ihtiyaç duyulmaktadır. Tüm eve yapılacak boya uygulamaları son yıllarda oldukça maliyetli bir yenilik olmuştur. Ekonomik olarak da zorlayan bu durum sebebiyle bilimsel çalışmalarla maksimum verim sağlayan ürünler geliştirilmiştir. İpek sıva son teknoloji ürünü olarak boyanın dezavantajlarının aksine oldukça dayanıklı bir kaplama malzemesidir. Kirlenen duvarlar silindiği takdirde daha kirli görünme ve lekelenmelere sebep olmaktadır. Uzun yıllar kullanımda bile kir ve leke tutmayan özelliği sayesinde temiz kalarak kaliteli bir kullanım sağlamaktadır. Ayrıca boya tercih edilen zamanlarda özellikle kış aylarında karşılaşılan rutubet ve nem problemi küf oluşumu sebebiyle mikroplara zemin hazırlamaktadır. Organik bileşenleri sayesinde nem ve rutubeti de engelleyerek sağlık açısından olumlu katkılar sağlamaktadır. İpek Sıva ile olunan havanın kokusuz ve temiz kalmasını sağlayarak ailenize ve sevdiklerinize en doğal ortamı oluşturabilirsiniz. Boya yerine tercih edilen bir diğer malzeme ise duvar kağıtları olmaktadır. Duvar kağıdının uygulama zorlukları herkes tarafından bilinen bir gerçektir. Tasarıma göre değişiklik gösteren duvar kıvrımları sebebiyle her yere duvar kağıdı uygulanmadığı durumlar olabilmektedir. Ayrıca zamanla yırtılma ve renk değişimleri gibi dezavantajları sebebiyle verim alınamayan bir ürünüdür. Canlı Sıvayı istediğiniz her mekana uygulanması mümkündür. Ayrıca kolay sürülebilir olması sebebiyle ailenizle de yapabileceğiniz kaplamalar ile eğlenceli vakit geçirmenize olanak sağlar.
Isı ve ses yalıtımı denilince ilk olarak tadilat ve evde yapılacak büyük çaplı yıkım işlemleri akla gelmektedir. Yalıtım yapmak amacıyla duvar içlerine yerleştirilen yalıtım malzemeleri ve ısı geçirmeyen maddelerin tercih edilmesi de maliyetli ve zor bir işlemdir. Böyle zorluklara gerek kalmadan sizlere yüksek seviyelerde ısı ve ses yalıtımı sağlayan İpek Sıva ile kışın veya yazın aradığınız ısı yalıtımlı yakıt tasarrufunu oluşturabilirsiniz. Fazla gelen faturalardan kurtulmak hiç bu kadar kolay ve estetik olmamıştı. Modern dekorasyon ürünü olan İpek Sıvanın yalıtım özelliği, bilimsel çalışmalar sonucu ortaya çıkan temel bileşenleri sayesinde mümkündür.
Dekorasyona karar verdiğiniz anlarda sizlere çeşitli renk ve doku seçenekleriyle karşılayan İpek Sıvanın detaylarına ulaşarak istediğiniz her alanda kullanım kolaylığı sağlayabilirsiniz. Desenler oluşturarak farklı tasarımlar ortaya çıkarabilir, özgün estetik ve sanatsal görünümü evlerinizde hissedebilirsiniz. Müşteri memnuniyeti esas alınarak geliştirilmiş İpek sıvanın saymakla bitmeyen avantajları sayesinde sevdiklerine en modern yaşam alanını sunabilirsiniz. Sadede belirli mekanlarda değil ev ve ofis alanlarında kolaylıkla uygulanabilen Canlı Sıva aradığınız estetik görünümü, doğal olarak sizlere ve sevdiklerinize özel olarak üretilmiştir.

Posted By

admin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir