just another wordpress site

Blog

Duvar Sanatı; Nishplas İpek Sıva

Duvar Sanatı; Nishplas İpek Sıva

Sanatsal çalışmalar ve estetik tasarımlar insanların yüzyıllardır iç içe olduğu konulardır. Sanatın ve görsel zenginliklerin her alanda kullanılması ile kültürler arası modern gelişmelere olanak sağlanmaktadır. Günümüz şartları sayesinde kişiler yaşam alanlarında yenilikleri ve değişimleri daha kolay yapabilmektedir. Pahalı tasarım aşamalarının aksine, yardım almadan ve bireysel olarak uygulanabilecek tasarım fikirleri ile istenen modern yaşamın kapıları aralanmaktadır.
Dekorasyonun maddi olarak zorlukları sebebiyle ertelenen yenileme işlemlerinin aksine günümüzde ekonomik olarak kolaylık sağlayan dekorasyon uygulamaları geliştirilmiştir. Bu uygulamalara en güzel örnek olan İpek Sıva duvar kaplaması sayesinde alışılmış duvar malzemelerinin kullanım dezavantajlarının önüne geçilebilmektedir. Boya kullanımı her ne kadar sıklıkla tercih edilen bir ürün olsa da zaman içerisinde çeşitli problemler sunabilmektedir. Kimyasal içerikli olan boyaların uygulandığı zamanlarda ve ilerleyen günlerde ortama yaydığı koku da insan sağlığına zararlı olabilmektedir. Koku içermeyen İpek Sıva, uygulandığı andan itibaren gönül rahatlığı ile kullanılabilmektedir. Duvar boyalarının zamanla kirlenmesi, renk atmaları, lekeler ve izler gibi problemler sebebiyle belirli aralıklarla boya tekrarlarına ihtiyaç duyulmaktadır. Tüm eve yapılacak boya uygulamaları son yıllarda oldukça maliyetli bir yenilik olmuştur. Ekonomik olarak da zorlayan bu durum sebebiyle bilimsel çalışmalarla maksimum verim sağlayan ürünler geliştirilmiştir. İpek sıva son teknoloji ürünü olarak boyanın dezavantajlarının aksine oldukça dayanıklı bir kaplama malzemesidir. Kirlenen duvarlar silindiği takdirde daha kirli görünme ve lekelenmelere sebep olmaktadır. Uzun yıllar kullanımda bile kir ve leke tutmayan özelliği sayesinde temiz kalarak kaliteli bir kullanım sağlamaktadır. Ayrıca boya tercih edilen zamanlarda özellikle kış aylarında karşılaşılan rutubet ve nem problemi küf oluşumu sebebiyle mikroplara zemin hazırlamaktadır. Organik bileşenleri sayesinde nem ve rutubeti de engelleyerek sağlık açısından olumlu katkılar sağlamaktadır. İpek Sıva ile olunan havanın kokusuz ve temiz kalmasını sağlayarak ailenize ve sevdiklerinize en doğal ortamı oluşturabilirsiniz. Boya yerine tercih edilen bir diğer malzeme ise duvar kağıtları olmaktadır. Duvar kağıdının uygulama zorlukları herkes tarafından bilinen bir gerçektir. Tasarıma göre değişiklik gösteren duvar kıvrımları sebebiyle her yere duvar kağıdı uygulanmadığı durumlar olabilmektedir. Ayrıca zamanla yırtılma ve renk değişimleri gibi dezavantajları sebebiyle verim alınamayan bir ürünüdür. Canlı Sıvayı istediğiniz her mekana uygulanması mümkündür. Ayrıca kolay sürülebilir olması sebebiyle ailenizle de yapabileceğiniz kaplamalar ile eğlenceli vakit geçirmenize olanak sağlar.
Isı ve ses yalıtımı denilince ilk olarak tadilat ve evde yapılacak büyük çaplı yıkım işlemleri akla gelmektedir. Yalıtım yapmak amacıyla duvar içlerine yerleştirilen yalıtım malzemeleri ve ısı geçirmeyen maddelerin tercih edilmesi de maliyetli ve zor bir işlemdir. Böyle zorluklara gerek kalmadan sizlere yüksek seviyelerde ısı ve ses yalıtımı sağlayan İpek Sıva ile kışın veya yazın aradığınız ısı yalıtımlı yakıt tasarrufunu oluşturabilirsiniz. Fazla gelen faturalardan kurtulmak hiç bu kadar kolay ve estetik olmamıştı. Modern dekorasyon ürünü olan İpek Sıvanın yalıtım özelliği, bilimsel çalışmalar sonucu ortaya çıkan temel bileşenleri sayesinde mümkündür.
Dekorasyona karar verdiğiniz anlarda sizlere çeşitli renk ve doku seçenekleriyle karşılayan İpek Sıvanın detaylarına ulaşarak istediğiniz her alanda kullanım kolaylığı sağlayabilirsiniz. Desenler oluşturarak farklı tasarımlar ortaya çıkarabilir, özgün estetik ve sanatsal görünümü evlerinizde hissedebilirsiniz. Müşteri memnuniyeti esas alınarak geliştirilmiş İpek sıvanın saymakla bitmeyen avantajları sayesinde sevdiklerine en modern yaşam alanını sunabilirsiniz. Sadede belirli mekanlarda değil ev ve ofis alanlarında kolaylıkla uygulanabilen Canlı Sıva aradığınız estetik görünümü, doğal olarak sizlere ve sevdiklerinize özel olarak üretilmiştir.

İpek Sıva & Canlı Sıva ile Gelen Şıklık

İpek Sıva & Canlı Sıva ile Gelen Şıklık

İpek sıva ile gelen şıklık

Sadelikten ve klasikleşmiş alışkanlıklardan sıkılanlar bu haberimiz tam size göre. Evlerinize güncel teknolojik gelişmelerden faydalanarak yenilik ve şıklık kazandırmak istemez misiniz? Son yıllarda ev mimarilerinde büyük değişiklikleri hep birlikte izliyoruz. Bu yenilikçi gelişmeler evlerin kalitesi ve şıklığı üzerine çok büyük mesafelerinde kat edildiğine işaret gibi görünüyor. Coğrafi konum itibarıyla birçok ilimizin dünyaca ünlü deprem fay hatları üzerinde olduğunu herkes bilir. Dayanıklılık hem coğrafi koşullar gereği hem de Türk insanında var olan güzel görünme ve şıklık merakı birleştiğinde bu iki istek de kendiliğinde doğmaya başlıyor. Kendi evlerinizde kullanmak istediğini malzemenin genellikle sağlam olması ve sizin beğendiğiniz fiziksel görünüme sahip olması her zaman ilk tercihleriniz arasındadır. Bunlardan en önemlilerinden olan duvarlarımız evlerimizin eşyalar gibi en çok özen gösterdiğimiz bölümlerindendir. Zira kötü bir duvar boyası veya yıkık, dökük duvar malzemesi ev bireylerini her zaman mutsuzluğa sürükleyerek ev içerisinde yaşamı da oldukça zor hale getirmiştir. Canlı sıva teknolojisi ile ev duvarlarınızın eski tip alçılar ile kötü görünmesinin ve kullanıma bağlı olarak aşınmasının önüne geçebilirsiniz. Bu tip sıva modelleri aynı zamanda görünüşe ek olarak, dayanıklılığı ve mevsimlere göre göstermiş olduğu reaksiyonlarla tüketici tarafından tercih edilen sıva modelleri arasında ilk sırada yeri almıştır. Özellikle insan kalabalığının bir hayli fazla olduğu alanlarda konutu yer alan aile bireylerinin sesten ve gürültüden sıkılmasıyla birlikte tercih etmeye başladığı bu sıva türü ile içeriye dışarıdan her türlü ses akışının tamamıyla kesilmesi sağlanabilmektedir. Canlı sıva kullanımı sayesinde gürültüden uyuyamama ve soğuk havalarda ısınamama gibi halk arasında ki diyaloglardan tamamıyla ortadan kalkıyor. Eski tip kullanılan alçıların ses ve soğuğa o kadar dayanıklı olmadığı herkes tarafından bilinen bir gerçek. Sayısız derece de renk ve model seçenekleri ile tüketicisiyle buluşan canlı sıvanın maliyeti diğer sıva türlerinden çok az denebilecek derece de fazladır. Canlı sıva maliyeti açısından klasik sıva türlerinden bir adım öne çıksa da kullanıma bağlı oluşturduğu tasarruf durumu bu açığı tamamıyla kapatarak kişinin artı olarak kar etmesine de olanak sağlamaktadır. İpek sıva dekoratif yapısı ile evlerin içerisinde sanki orijinal olarak üretilmiş hissi katarak kesinlik oturma veya yaşam alanında daraltma yapmamaktadır. Normal sıva gibi kalınlığa sahip bu sıva tipinde en önemli temel faktörlerden biri uygulandığı zemine kolay bir şekilde bağlanarak tutma özelliğidir. Anti bakteriyel özelliği sayesinde kişinin sağlıklı yaşam için ihtiyacı olan evlerimizde ki oksijende hiçbir kayba mahal vermeden, normal sıva, alçı ve boya gibi maddelerin oluşturduğu zararlardan tamamıyla arındıran ipek sıva sağlık dostu olması ile de ön plana çıkmaktadır.
Pamuk sıva Kışlık bakımı ve tadilatı oldukça basit olan ipek sıvalar, siz zorlamadığınız sürece yerlerinden çıkmayacağı gibi üzerinde ki maddenin özelliğinden dolayı silinebilir, yıkanabilir olması rahat ve kasıntısız bir duvar kullanımını da sizlere sunmaktadır. Ev hanımları çok iyi bilir ki misafir çocuklarından en çok endişe duydukları alanlardan biri de hiç şüphesiz duvarlardır. Duvarların kalemle veya benzeri bir madde ile çizilerek zarar verilmesi kalıcı hasar bırakarak boyanmadan düzelmeyecek durumlara kadar ev sahibini götürmektedir. Web sitemiz üzerinden ürün kataloglarını incelediğiniz de, ipek sıva ve canlı sıva ile ilgili yüzlerce desen ve model arasından ev eşyalarınıza, zevklerinize ve kumaş stilinize uygun olanı seçerek evlerinize uygulatma da karar aşamasını tamamlayabilirsiniz. Sizde hemen sitemiz üzerinden iletişim kanalları vasıtasıyla bizlerle irtibat kurarak uzman arkadaşlarımız eşliğinde daha fazla bilgiye sahip olabilirsiniz.

İpek Sıva Canlı Sıva ile Kaliteli Evler

İpek Sıva Canlı Sıva ile Kaliteli Evler

Yapılaşmanın yoğun bir şekilde devam ettiği günümüzde müteahhitler daha kaliteli evler yapmak ve insan yaşantısını daha fazla düşünen yapılar inşa etmek için günden güne kendilerini geliştirmektedirler. Evin kalitesini en fazla etkileyen unsurların başında sağlamlığı, ısı ve ses yalıtımı ve mimarisi gelmektedir. İşte bu sayede bu üç önemli kritere aynı anda etki edebilecek bir ürün yani İPEK SIVA ve Canlı Sıva ile, hem evlerinizde yalıtım sağlamış olacaksınız hem de muhteşem bir dekorasyon katacaksınız. Klasikleşmiş ve alışıla gelmiş ev tasarımlarının yerine yeni teknolojinin insan hayatına kattığını yenilikleri yapmış oldukları inşaatlar da kullanılmaya başlanmasıyla daha verimliliği yüksek evlerde beraberinde gelmeye başlamıştır. Evlerin günümüzde hızlı bir şekilde tamamlanmasında ki temel etkenlerden biri hiç şüphesiz kullanılacak malzeme ihtiyaçlarına önceden karar verilmesi olduğunu söyleyebiliriz. Günümüzde hazır beton üzerine atılan farklı türde sıvalar ile boya gerektirmeden, kişilerin konutlarına hızlı bir şekilde oturmalarına olanak sağlanmaktadır. Hazır sıvalar arasında gözümüze en çok çarpan ve sizleri bilgilendirmek istediğimiz öncü sıva modellerinden olan canlı sıva  inşaat halinde bir yapılaşma için oldukça önemli sıva türlerinden biridir. Hem inşaat firması hem de konutta oturacak bireyler tarafından oldukça olumlu karşılanan bu sıva türleri kış aylarının ve yaz aylarının getirmiş olduğu olumsuz hava koşullarını evlerin içerisine sızmadan sürekli olarak aynı hava ile aile bireylerinin yaşamını sürdürmesini sağlamaktadır. Ses yalıtımı sayesinde dışarıdan sizi rahatsız edebilecek hiçbir olumsuz durumun evlerinizin içerisine sızmadan yok edilebildiğine ayrıca yaz aylarının sizlere getirmiş olduğu sıcak ve nemli havanın yaşam alanlarınıza sızmasını önlemek amacıyla oldukça fazla tercih edilen sıva türlerinden biridir. Kanserojen malzeme içerdiği kanıtlanan boya malzemelerini kimse sevdikleri ile yaşadığı ortama koymak istemez. Fakat kullanılan boya malzemeleri eski atılmış sıvalarınızın üzerine yeniden uygulandığında bebeklerinizden, hasta aile bireylerinize kadar birçok kişinin bu kimyasallığı yüksek zararlı madde malzemeler yüzünden sürekli hastalandığını belirtmek isteriz. Canlı sıva doğallığı ve şeffaflığı ile eviniz de sizlere yok hissini sağlayabileceği gibi, evinize boyanın getirmiş olduğu o kötü koku ve olumsuz hava koşullarını uzak tutmasıyla bilinmektedir. Canlı sıva gibi doğallığı ile ve şık görünümü işe eşya zevklerinize çok kolay uyum katabileceğiniz bir diğer sıva türü olan ipek sıva da özellikle yeni ev tasarımı yapan bireyler tarafından yine çok tercih edilen ürünlerden biridir. Yeni almış olduğunuz eşyalarınızın duvar uyumu o eşyanın sizin gözünüz de görmek istediğiniz görüntüye kavuştuğu anlamına gelmektedir. İpek sıva tercihi yaparken birçok model arasında boğulmanıza gerek yok. Uzman bir danışan ile ev eşyalarınıza uygun ipek sıvayı seçmeniz oldukça kolay olacaktır. Zira renk uyumu ve birden çok yapılamayacağı için ipek sıva yaparken veya yaptırırken uzman bir teknik personelden destek almanız sizin faydanıza olacaktır. Yeni evlenen çiftlerin eşya seçimi kadar yeni ev veya kiralık tuttukları evlerine duvar tasarımı seçimleri de çok önemlidir. Zira bin bir hevesle almış olduğunuz o sıfır eşyalarınız evinize kurulduğunda size hissetmek istediğiniz mutluluğu direk olarak sunmayacaktır. Buna mahal vermemek adına eşyalarınıza özen gösterdiğiniz gibi evinizin duvarlarına da sağlığınız ve hayat akışınızın daha olumlu devamlılığı açısı göz önünde bulundurarak önem vermeniz çok önemlidir. İpek sıva ve canlı sıva kullanılabilirliği göz önüne alındığında eski yöntem sıva tipi diye tabir ettiğimiz inşaat işçisinin elinde mala ile uyguladığı yöntemlerin onlarca adım önde kalite de olduğunuz belirtmek yanlış olmaz. Yeni teknoloji de eski malzeme kullanmak sizin bilgisiz olduğunuzu değil araştırma dan veya teknik bir uzmana danışmadan ileride size doğurabileceği zararlara zemin hazırlamanız demektir. Tüm bu öneriler ve neden yeni tip sıva modeli seçmeniz gerektiğini bilmeniz, kafanızda yer edinmiş eski alışkanlıklarınızın bir kenara bırakılması ve teknolojiyi yakalamanız adına önemli bir adımdır.

İpek Sıva İle Dekor Fikirleri

İpek Sıva İle Dekor Fikirleri

İpek sıva ile muhteşem yaşam alanları

İnsanların gün içerisinde zamanının büyük bir bölümünü geçirdiği yaşam alanları, kullanışlılık ve estetik ihtiyacı karşılaması ile önem kazanmaktadır. Kapalı mekanların tasarım açısından gelişmişliği kişiye enerji ve pozitiflik katabilirken, uyumsuz yerleştirilmiş eşyalar rahatsız kullanıma sebep olabilmektedir. Tercih edilen mekanlara göre yapılabilecek modern dekorasyon tasarımlarının son yıllarda gösterdiği büyük gelişmeler ile özgün fikirler ve görsel zenginlikler karşımıza çıkmaktadır.

Dekorasyon uygulamalarının adım adım gerçekleştirildiği ve dikkat edilmesi gerektiği aşamaları bulunmaktadır. Yenileme yapılacak iç mekanın karakteristik özelliklerine göre tasarlanması gereken bu aşamaların modern bir dekorasyonun anahtarı olduğu görülmektedir. Mobilya seçimi, duvar kaplamaları, aksesuarlar gibi detaylı konularda bütün olarak dizayn edildiğinde istenen estetik görünümün verilmesi mümkündür. Değişiklik isteyen kişilerin dikkat ettiği konulardan biri de kullanışlı yaşam alanına sahip olmaktadır. Küçük ölçekli salon, mutfak gibi sık kullanılan alanlarda verimli kullanım alanı sayesinde kişiler rahat ederken sevdikleriyle de hoş vakit geçirebilmektedir. Bu sebeple mobilya seçimleri küçük mekanlarda farklı olurken, masa gibi tamamlayıcı mobilyaların ergonomik olması tercih edilir.

Mobilyaların yanı sıra duvar tasarımında yapılacak yenilikler de odaların görünümünü büyük ölçüde değiştirebilmektedir. Duvar kaplamalarında klasik uygulamaların dezavantajları nedeniyle farklı uygulamalar geliştirilmiştir. İpek Sıva duvar kaplamaları buna en güzel örnektir. İpek Sıva duvarlara estetik ve doğal görünüm sağlayan bir kaplama malzemesidir. Son teknoloji araştırma ve geliştirmelerin bir ürünü olan İpek Sıva, tercih edilen iç mekanda duvarlara modern esintileri sağlamaktadır. İçeriğindeki doğal bileşenler sayesinde duvar kağıdı gibi ürünlerden oldukça farklıdır. Organik içeriği sayesinde doğa ile iç içe olmak isteyenlerin favori ürünü olmuştur. Kolay uygulanabilir olması ve uzun yıllar dayanıklılığı gibi avantajları ile aradığınız kaliteli dekorasyon ihtiyacını sunmaktadır. Uygulama kolaylığı için hazır paketler halinde sizlere sunduğumuz ürünümüzü, sevdiklerinizle eğlenceli tasarımlar yapmak için de kullanabilirsiniz. İç mekan tasarımlarında rahatlıkla tercih edebileceğiniz bu ürünü, çocuk odası ve yatak odası gibi alanlarda da rahatlıkla kullanabilirsiniz. Çocuk odalarına yapılabilecek farklı desenler ve renkler için uygun bir ürün olan İpek Sıva çocukların keyifle zaman geçireceği mekan tasarlamakta öncüdür. Doğal içeriği ve mineral taşları sayesinde uyku düzeninizi korumaya da yardımcı olur. İpek Sıvanın önemli avantajından biri de kir tutmayan özelliği sayesinde zorlu temizlik işlemlerine de vakit ayırmanızı engellemesidir.

Evin bölümlerinden biri olan salon ve mutfak gibi mekanlar, insanların en çok zaman geçirdiği alanlardır. Bu alanlarda büyük davetler, misafirlikler gibi etkinliklerde, kişiler evlerinin modern ve estetik görünümde olması istemektedir. Bu sebeple modası geçmiş eşyalardan ve tasarımlardan uzaklaşmak isteyen kişilere alışılmış uygulamaların dışında modern fikirler sunulmaktadır. Dekorasyon yapılacak alanlarda duvar yenilemelerinde istenilen renk ve dokuda Canlı Sıva tercih edilebilir. Mobilyalarınıza ve diğer eşyalarınıza uyum sağlaması için zengin renk seçeneği ile sizlere sunduğumuz İpek Sıva, estetik görünümü ile ekonomik olarak da avantajlar sunmaktadır. Isı ve ses yalıtımı yapan bileşenleri sayesinde, yakıt ekonomisine büyük ölçüde katkı sağlar.

Evlerde yapılan yenileme ve dekorasyon çalışmaları son yıllarda oldukça talep gören işlemler arasındadır. Sadece ev ile sınırlı kalmayan bu yenilikler bir çok ofis ve çalışma alanında da istenmektedir. Ofis tasarımlarına modern dokunuşlar katan İpek sıva uygulamaları, firmaların çalışma alanlara göre ve özgün fikirlerine göre yapılmaktadır. Her tarza ve ihtiyaca uygun renk seçenekleri ile karşımıza çıkan duvar kaplamaları estetik ve doğal görünümü baktığınız her noktada sizler için sağlamaktadır. Sizler de İpek sıva tercih ederek istediğiniz alanlarda dekorasyonu en verimli şekilde oluşturabilirsiniz.